S-817B36AUA-CWZT2G
Description
IC REG LINEAR 3.6V 50MA SOT89-3
DataSheet
S-817B36AUA-CWZT2G PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.35V @ 10mA
Current - Output:50mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)