S-1313C12-A4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.2V 150MA HSNT4-A
DataSheet
S-1313C12-A4T1U3 PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.25V @ 100mA
Current - Output:150mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)