S-1315C31-M5T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.1V 200MA SOT23-5
DataSheet
S-1315C31-M5T1U3 PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.28V @ 200mA
Current - Output:200mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):13 µA
PSRR:55dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)