S-1721A1518-I6T1U
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LIN 1.5V/1.8V 150MA SNT6A
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-1721A1518-I6T1U PDF
Type Description
Series:S-1721
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:2
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.5V, 1.8V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.39V @ 100mA, 0.35V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):45 µA
PSRR:80dB (1kHz), 75dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)