TLV704345DBVT
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC REG LIN 3.45V 150MA SOT23-5
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
TLV704345DBVT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):24V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.45V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.1V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):4.5 µA
Current - Supply (Max):5.5 µA
PSRR:60dB (100kHz)
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)