S-1323B22PF-N8HTFU
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 2.2V 150MA SNT4A
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-1323B22PF-N8HTFU PDF
Type Description
Series:S-1323
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.65V @ 150mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):90 µA
PSRR:70dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)