AP7315D-23FS4-7B
Description
IC REG LINEAR 2.3V 150MA 4DFN
DataSheet
AP7315D-23FS4-7B PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.38V @ 150mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):60 µA
Current - Supply (Max):100 µA
PSRR:75dB (1kHz)
Control Features:-
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C