S-1121B41MC-N3ATFG
Description
IC REG LINEAR 4.1V 150MA SOT23-5
DataSheet
S-1121B41MC-N3ATFG PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.26V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):65 µA
PSRR:70dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)