S-817A24ANB-CUNT2U
Description
IC REG LINEAR 2.4V 35MA SC82AB
DataSheet
S-817A24ANB-CUNT2U PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.4V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.67V @ 10mA
Current - Output:35mA
Current - Quiescent (Iq):2.5 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)