S-817B12AY-B2-U
Description
IC REG LINEAR 1.2V 20MA TO92-3
DataSheet
S-817B12AY-B2-U PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.58V @ 10mA
Current - Output:20mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)