S-1313C33-A4T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA HSNT4-A
DataSheet
S-1313C33-A4T1U3 PDF
Type Description
Series:S-1313
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.32V @ 100mA
Current - Output:200mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)