LX8585A-33CDD
Description
IC REG LIN 3.3V 4.6A TO263 POWER
DataSheet
LX8585A-33CDD PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.2V @ 4.6A
Current - Output:4.6A
Current - Quiescent (Iq):10 mA
Current - Supply (Max):-
PSRR:83dB (120Hz)
Control Features:-
Protection Features:Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:0°C ~ 125°C