S-817A45APF-CVITFG
Description
IC REG LINEAR 4.5V 65MA SNT4A
DataSheet
S-817A45APF-CVITFG PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.5V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.27V @ 10mA
Current - Output:65mA
Protection Features:Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)