L4931CD33
Description
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8SO
DataSheet
L4931CD33 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.8V @ 250mA
Current - Output:250mA
Current - Quiescent (Iq):1 mA
Current - Supply (Max):6 mA
PSRR:73dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)