PQ015EN5MZZH
Description
IC REG LINEAR 1.5V 500MA SC63
DataSheet
PQ015EN5MZZH PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):-
Voltage - Output (Min/Fixed):1.5V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:500mA