UCC21750QDWQ1
Description
?10A SIC/IGBT SINGLE-CHANNEL ISO
DataSheet
UCC21750QDWQ1 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tray
Number of Channels:1
Voltage - Isolation:5700Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):150V/ns
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):130ns, 130ns
Pulse Width Distortion (Max):30ns
Rise / Fall Time (Typ):33ns, 27ns
Current - Output High, Low:-
Current - Peak Output:10A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Current - DC Forward (If) (Max):-
Voltage - Output Supply:13V ~ 33V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)