UCC5390SCD
Description
UCC5390SCD
DataSheet
UCC5390SCD PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Number of Channels:1
Voltage - Isolation:3000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):100kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):100ns, 100ns
Pulse Width Distortion (Max):20ns
Rise / Fall Time (Typ):10ns, 10ns
Current - Output High, Low:10A, 10A
Current - Peak Output:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Current - DC Forward (If) (Max):-
Voltage - Output Supply:13.2V ~ 33V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)