ACSL-6310-50TE
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
OPTOISO 2.5KV 3CH OPEN COLL 16SO
Catalog
Optoisolators - Logic Output
DataSheet
ACSL-6310-50TE PDF
Part Status:Active
Number of Channels:3
Inputs - Side 1/Side 2:2/1
Voltage - Isolation:2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):10kV/µs
Input Type:DC
Output Type:Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:15MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):100ns, 100ns
Rise / Fall Time (Typ):30ns, 12ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.52V
Current - DC Forward (If) (Max):15mA
Voltage - Supply:3V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)