RV1S9260ACCSP-10YV#KC0
Description
HI-SPD OPTOCPLR 5PIN SSOP 15M NI
DataSheet
RV1S9260ACCSP-10YV#KC0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Inputs - Side 1/Side 2:1/0
Voltage - Isolation:5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):50kV/µs
Input Type:DC
Output Type:Push-Pull, Totem Pole
Current - Output / Channel:10 mA
Rise / Fall Time (Typ):5ns, 5ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.55V
Current - DC Forward (If) (Max):20mA
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C