MCF500VKIT5
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP KIT MICA 5PF-1000PF 55PCS
Catalog
Capacitor Kits
DataSheet
MCF500VKIT5 PDF
Type Description
Series:MC
Package:Plastic Box with Bin Guide
Part Status:Active
Kit Type:Mica
Capacitance Range:5pF ~ 1000pF
Mounting Type:Surface Mount
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±0.5pF, ±5%