BP240V10RT3U
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
BATT PACK 240V SMART SERIE UPS
Catalog
Accessories
DataSheet
BP240V10RT3U PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Battery Pack
For Use With/Related Products:UPS Systems
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MA001
MA001
G5 IPDU SERIAL COMM CABLE (RJ45
SUPDMB710HW
SUPDMB710HW
UPS HOT SWAP 208V 240V HARDWIRE
RECHARGEABLE BATT MODULE 24VDC
SJ6006VTP
SJ6006VTP
SCR 600V 6A TO251
BP240V10RT3U
BP240V10RT3U
BATT PACK 240V SMART SERIE UPS
3110 BK005
3110 BK005
HOOK-UP STRND 17AWG BLACK 100'
PLC1429N
PLC1429N
RF ANT 146MHZ YAGI N CONN 152"