SDU24BAT
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
BATT MODULE FOR SDU DC UPS 24V
Catalog
Accessories
DataSheet
SDU24BAT PDF
Type Description
Series:SDU
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Battery Pack, Rechargeable
For Use With/Related Products:UPS Systems
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
COVERPLATE DUPLEX MULTI OUTLET
RECEPTACLE BOX A11H3KVA TOWER
UZS24.100
UZS24.100
SENSOR BOARD FOR 24V BATTERY
1206J1006P80DQT
1206J1006P80DQT
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
TOOL HAND CRIMPER 1-3AWG SIDE
SDU24BAT
SDU24BAT
BATT MODULE FOR SDU DC UPS 24V