
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SANUPS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Voltage - Input: | 200VAC, 220VAC, 230VAC, 240VAC |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Rackmount |
| Power - Rated: | 2kVA / 1.4kW |
| AC Outlets: | 3 (UPS) |
| Backup Time - Max Load: | 5 minutes |
| Media Lines Protected: | RS-232 |
| Voltage - Output: | 200V, 220V, 230V, 240V |
| Input Connector: | NEMA L6-20P |
| Output Connector: | IEC 60320-C19 (3) |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Approval Agency: | FCC, UL1778 |
| Size / Dimension: | 3.386" L x 22.244" W (86.00mm x 565.00mm) |
| Height: | 17.323" (440.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E11A202B002UJP(J) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
120VAC 24VDC 1500VA 1200W EXTREM
UPS INTERNATIONAL SMART TOWER
UPSPRO, 12V 120W, 600W BATT, STE
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP
THERMISTOR NTC 50KOHM 3950K BEAD
VERY HIGH PRECISION LINEAR HALL-
2KVA 200/220/230/240V