
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SmartOnline |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Voltage - Input: | 120/208VAC, 120/240VAC |
| Applications: | Network, Single Phase |
| Form: | Rackmount |
| Power - Rated: | 16kVA / 11.2kW |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | 5 minutes |
| Media Lines Protected: | RS-232 |
| Voltage - Output: | 120V, 208V, 240V |
| Input Connector: | Hardwired |
| Output Connector: | Hardwired |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | CSA, FCC, NOM, UL |
| Size / Dimension: | 27.795" L x 17.480" W (706.00mm x 444.00mm) |
| Height: | 7.008" (178.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SU16000RT4UHW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INTL UPS SYSTEM SMART
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP
UPS 500VA 300W 3OUT USB TOWER
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT
DC DC CONVERTER 36V 75W
VI-NUJ-CP