
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UPSPro® 120W |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Voltage - Input: | 120VAC, 240VAC |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Chassis Mount |
| Power - Rated: | 120W |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 24V |
| Input Connector: | - |
| Output Connector: | - |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Size / Dimension: | 12.000" L x 14.000" W (304.80mm x 355.60mm) |
| Height: | 15.000" (381.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of UPS24-100-120 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIN RAIL UPS 360W 24VDC
UPS 1500VA 940W 8OUT USB RJ45
UPS 1500VA 8OUT LCD DISP USB
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
UPSPro,24V100Ah Batt,24V 100Wout
DC DC CONVERTER 5.8V 50W