HGD-TELEM915
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
TELEMETRY RADIO DRONE 915MHZ US
Catalog
Robotics Kits
DataSheet
HGD-TELEM915 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:-
Utilized IC / Part:-
Interconnect System:-
Suggested Programming Environment:-
Included MCU/MPU Board(s):-
Contents:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2510
ZUMO ROBOT KIT FOR ARDUINO V1.2
28106
KIT TREAD FOR BOE-BOT TANK
K014-C
K014-C
BALA2 ESP32 SELF-BALANCING ROBOT
0805J0630471GAR
0805J0630471GAR
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0805
0805Y1000393MXT
0805Y1000393MXT
CAP CER 0.039UF 100V X7R 0805
SSR10HS-05495
SSR10HS-05495
CMC 49.5MH 0.5A 1.6OHM WIDE IMPE
HGD-TELEM915
HGD-TELEM915