WD2AE01GX809-667G-PE
Manufacturer
Wintec Industries
VIGOR # :
Description
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SORDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
WD2AE01GX809-667G-PE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:DDR2 SDRAM
Memory Size:1GB
Speed:667MHz
Package / Case:200-SORDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MT9JSF25672AKZ-1G4D2
MT9JSF25672AKZ-1G4D2
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 244MUDIMM
96SD3-8G1600NN-AP
96SD3-8G1600NN-AP
MODULE DDR3 SDRAM 8GB 204SODIMM
MT8VDDT3264AY-40BG6
MT8VDDT3264AY-40BG6
MODULE DDR SDRAM 256MB 184UDIMM
RSC24BD112TEST
RSC24BD112TEST
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V
NI USB-6353, X SERIES DAQ (32 AI
C4D1504S-A
C4D1504S-A
SWITCH ROTARY 2-4POS 300MA 125V