FSSB008GSE-M100
Manufacturer
Flexxon
VIGOR # :
Description
ACHIEVER 2.5" SATA SSD 8GB SLC D
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
FSSB008GSE-M100 PDF
Type Description
Series:ACHIEVER
Package:Box
Part Status:Active
Memory Size:8GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:510MB/s
Speed - Write:430MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:100.00mm x 69.85mm x 7.00mm