APS25A47032G-3BTM
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
SSD 32GB 2.5" MLC SATA III 5V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
APS25A47032G-3BTM PDF
Type Description
Series:SFD25A-M
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Memory Size:32GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:380MB/s
Speed - Write:85MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:240mA (Typ)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.0mm x 69.85mm x 6.90mm