MB1HFRCFZ-42000-2
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
128GB 3D M.2 2242 SATA III I-TEM
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
MB1HFRCFZ-42000-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:128GB
Memory Type:FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:550MB/s
Speed - Write:450MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.80mm