VSFB18CC120G-100
Manufacturer
Virtium
VIGOR # :
Description
SSD 120GB 1.8" MLC SATA III
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
VSFB18CC120G-100 PDF
Type Description
Series:StorFly® 18
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:120GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:530MB/s
Speed - Write:430MB/s
Voltage - Supply:-
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:78.25mm x 54.00mm x 5.00mm