SQF-S25M8-2T-SAE
Description
SSD 2TB MLC 2.5" SATAIII
DataSheet
SQF-S25M8-2T-SAE PDF
Type Description
Series:SQF-S25 830
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:2TB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:540MB/s
Speed - Write:520MB/s
Voltage - Supply:-
Type:SATA III
Current - Max:2A
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:100.20mm x 69.85mm x 7.00mm