96FD25-S960-INB3
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
SSD 960GB.2.5" SATA3 DC S4500 3D
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
96FD25-S960-INB3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:960GB
Memory Type:FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:500MB/s
Speed - Write:490MB/s
Voltage - Supply:-
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.45mm x 69.85mm x 7.00mm