VSFB25CC030G-100
Manufacturer
Virtium
VIGOR # :
Description
SSD 30GB 2.5" MLC SATA III 5V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
VSFB25CC030G-100 PDF
Type Description
Series:StorFly® 25
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:30GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:530MB/s
Speed - Write:430MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 5.00mm