APM2T80P201128GAN-2TM
Description
SSD 128GB M.2 MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APM2T80P201128GAN-2TM PDF
Type Description
Series:P201-M
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:128GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:515MB/s
Speed - Write:180MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:80.00mm x 22.00mm x 3.80mm