APM2T42P100008GAN-2TM
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
SSD 8GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
APM2T42P100008GAN-2TM PDF
Type Description
Series:P100-M
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:8GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:295MB/s
Speed - Write:85MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:42mm x 22mm x 3.75mm