SFSA060GM1AA2TO-C-LB-416-STD
Description
SSD 60GB M.2 MLC SATA III 3.3V
DataSheet
SFSA060GM1AA2TO-C-LB-416-STD PDF
Type Description
Series:X-60M2
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Size:60GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:520MB/s
Speed - Write:90MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:370mA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:60.00mm x 22.00mm x 3.30mm