VTDP25PC032G-104
Manufacturer
Virtium
VIGOR # :
Description
2.5" 9.5MM
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
VTDP25PC032G-104 PDF
Type Description
Series:TuffDrive® P25
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:32GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:100MB/s
Speed - Write:60MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:PATA
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 9.50mm