APM2T42SM22016GTN-6ETM
Description
SSD 2242 MLC DEVSLP 16GB 15NM
DataSheet
APM2T42SM22016GTN-6ETM PDF
Type Description
Series:SM220-M242
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:16GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:215MB/s
Speed - Write:50MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:250mA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.60mm