APM2T60P200256GAN-8TMW
Description
SSD 256GB M.2 MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APM2T60P200256GAN-8TMW PDF
Type Description
Series:P200-M
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:256GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:520MB/s
Speed - Write:180MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:535mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:60.00mm x 22.00mm x 3.65mm