APM2T42P100016GAN-7TM
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
SSD M.2
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
APM2T42P100016GAN-7TM PDF
Type Description
Series:P100-M
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Size:16GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:300MB/s
Speed - Write:170MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:355mA (Typ)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.65mm