APS25MBA016G-BTW
Description
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III 5V
DataSheet
APS25MBA016G-BTW PDF
Type Description
Series:SFD25M5
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Size:16GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:150MB/s
Speed - Write:80MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:245mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:70.00mm x 48.66mm x 9.25mm