APM2T60P200064GAN-GTM1W
Description
SSD 64GB M.2 MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APM2T60P200064GAN-GTM1W PDF
Type Description
Series:P200-M
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:64GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:405MB/s
Speed - Write:160MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:360mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:60.00mm x 22.00mm x 3.65mm