96FD25-S80-INB
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
SSD 80GB 2.5" MLC SATAIII 5V/12V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
96FD25-S80-INB PDF
Type Description
Series:DC S3500
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Size:80GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:340MB/s
Speed - Write:100MB/s
Voltage - Supply:5V, 12V
Type:SATA III
Current - Max:1A
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:2.47 oz (70.38 g)
Size / Dimension:100.45mm x 69.85mm x 7.00mm