SFSA032GV1AA4TO-C-DB-216-3V3
Description
SATA MODULE SLC FLASH 32GB
DataSheet
SFSA032GV1AA4TO-C-DB-216-3V3 PDF
Type Description
Series:X-600S
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:32GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:Slim-SATA
Speed - Read:520MB/s
Speed - Write:250MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:515mA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:0.353 oz (10 g)
Size / Dimension:54.00mm x 39.00mm x 4.00mm