96FD25-S032-TR7
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
SSD 32GB DDR3 2.5" SATAIII 5V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
96FD25-S032-TR7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:32GB
Memory Type:FLASH - DDR3
Form Factor:2.5"
Speed - Read:260MB/s
Speed - Write:40MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:270mA (Typ)
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C
Weight:-
Size / Dimension:99.80mm x 69.80mm x 7.00mm