APM2T42P100064GAN-ITW
Description
M.2 (NGFF) 2242 P100 SLC EXTENDE
DataSheet
APM2T42P100064GAN-ITW PDF
Type Description
Series:P100
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:64GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:500MB/s
Speed - Write:150MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:440mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.65mm