
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accurax G5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Module |
| Motor Type: | Servo |
| Control / Drive Type: | Servo AC |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 120V |
| Current - Output: | 4.6A |
| Wattage - Load: | 400 W |
| Voltage - Supply: | 100 ~ 120VAC |
| Interface: | EtherCAT, USB |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | Accurax G5 Series |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R88D-KN04L-ECT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVO DRIVE A6N 200V 2.4KW 80A
VFD-MS300, 1HP 0.75KW 460V 2.7A
AMPLIFIER BLDC 120V 50W FOR 90M
CAP CER 6800PF 630V X7R 2225
0.54'' Red Alpha Disp w. IC
SERVO DRIVER 4.6A 120V LOAD
CONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP