
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3G3DV |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 575V |
| Current - Output: | 2.7A |
| Wattage - Load: | 1.5 kW |
| Voltage - Supply: | 575VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3G3DV-A5015-0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VARI FREQ DRIVE 5A 240V LOAD
VARI FREQ DRIVE 1.6A 240V LOAD
VARI FREQ DRIVE 12.5A 480V LOAD
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 36V 100W
VARI FREQ DRIVE 2.7A 575V LOAD