
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accurax G5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | Servo |
| Control / Drive Type: | Servo AC |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 240V |
| Current - Output: | 13.4A |
| Wattage - Load: | 2 kW |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 230VAC |
| Interface: | EtherCAT, USB |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | Accurax G5 Series |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R88D-KN20H-ECT-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LMS-9000-STEPPER-MOTOR
SERVO DRIVER 1.6A 240V LOAD
SERVO DRIVER 2.5A 120V LOAD
CAP CER 200PF 250V NP0 0805
IC VIDEO SILICON TUNER 48HVQFN
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A PPAK
SERVO DRIVER 13.4A 240V LOAD